Puchar Prezydenta Miasta Gdyni - relacja

wwwgdyniapl

W niedzielę, 8 lipca, na kan. Śledziowym w miejscowości Trzcinisko odbyła się kolejna, VI już edycja, Spławikowych Zawodów Wędkarskich o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni,  zorganizowanych przez KWS Browning Team Gdynia przy współpracy z Kołem PZW Policyjne Gdynia i Gdyńskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów w Gdyni.

W tym roku w zawodach uczestniczyło dziesięć trzyosobowych drużyn reprezentujących gdyńskie Koła i Kluby PZW. Pomimo pięknej, słonecznej pogody i determinacji zawodników ryby, szczególnie te większe, odmawiały współpracy i brały bardzo chimerycznie. Lepsze wyniki osiągnęli zawodnicy łowiący tyczkami niż ci którzy używali batów. Powód tego był jeden, po prostu żeby zauważyć brania trzeba było używać zestawów ze spławikami w zakresie od 0,4 g do 0,7g, a niestety przy dłuższych batach takim zestawem łowi się ciężko. Mimo, że w większości na haczykach lądowały niewielkie krąpie i ukleje, zwycięzcy zawodów udało się nałowić 4 kg ryb. Nie mniej jednak, jak wspomniano powyżej rewelacji nie było, gdyż ogólnie złowiono 57kg ryb, co daje średnią na zawodnika raptem 1,73kg. Zawody odbywały się wg idei „No Kill” więc oczywiście wszystkie ryby wróciły z powrotem do wody.

Oprócz rywalizacji sportowej ideą odbywających się corocznie zawodów jest integracja gdyńskiego środowiska wędkarskiego, co oczywiście zawsze się udaje, szczególnie przy smakowitych potrawach z grilla.

W tym roku zawody w kategorii indywidualnej wygrał Dariusz Walter z Koła PZW Policyjne Gdynia, a w kategorii drużynowej Klub Browning Team Gdynia. Natomiast największą rybę zawodów, leszcza o wadze 0,76 kg złowiła jedyna reprezentantka płci pięknej - Wiesia Formella z drużyny Browning Team Gdynia II.

Zawodnicy, którzy uplasowali się na premiowanych miejscach otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody fundowane przez Prezydenta Miasta Gdyni Pana Wojciecha Szczurka, ponadto zwycięska drużyna uda się na morską wyprawę na dorsza, ufundowaną przez armatora kutra „Melania II” z Gdyni.

Serdecznie dziękujemy za ufundowane nagrody.

Patronat medialny nad imprezą sprawował magazyn „Wędkarstwo Moje Hobby”.

Fotorelację z zawodów można obejrzeć w naszej galerii, a szczegółowe wyniki można sprawdzić po kliknieciu na jeden z poniższych linków:

- wyniki sektorowe

- klasyfikacja indywidualna